III. Majosházi Futónap

Versenyszabályzat

A Verseny helye: Majosháza, Pest Megye

A Verseny ideje: 2017. augusztus 12. szombat

Rajt / Cél:         Majosháza sportpálya (Kossuth utca és Dózsa utca kereszteződése)

Útvonal:            Majosháza bel- és külterületén mezőgazdasági és erdei földutakon, valamint aszfaltozott útszakaszon.

Az útvonalat táblákkal, szalagozással jelöljük. Elágazásoknál segítők mutatják a haladási irányt.

Térképek:

600m: http://www.futoterkep.hu/futas/MAJOSHAZI_FUTONAP_600M_MAJOSHAZA_6wxw3ps/

2 km: http://www.futoterkep.hu/futas/MAJOSHAZI_FUTONAP_2000M_MAJOSHAZA_6wxw3pr/

alternatív útvonal:

7-14-21 km: http://www.futoterkep.hu/futas/FUTOVERSENY_2016_7KM_MAJOSHAZA_7cziy8p/

Versenytávok:

ovis futam:      600m (2012 és utána születettek)

2000 m

7 km (1 kör)

14 km (2 kör)

21 km (3 kör)

Korosztályok a 2-7-14-21 km-en:

6-10 éves nők; 6-10 éves férfiak

11-15 éves nők; 11-15 éves férfiak

16-25 éves nők; 16-30 éves férfiak

26-40 éves nők; 26-40 éves férfiak

41-60 éves nők; 41-60 éves férfiak

60 év feletti nők; 60 év feletti férfiak

14 km-en 11 éves kortól indulhatnak a versenyzők

21 km-en 16 éves kortól indulhatnak a versenyzők

Nevezési díjak:             ovis futam: ingyenes

2 km: 500 Ft (majosházi lakosoknak ingyenes)

7 km: 1000 Ft (majosházi lakosoknak ingyenes)

14 km: 1500 Ft (majosházi lakosoknak ingyenes)

21 km: 2000 Ft (majosházi lakosoknak ingyenes)

Számlaszám a nevezési díj utalásához: Majosházi Sportegyesület 11742214-21453812 OTP Bank Nyrt.

A nevezési díjat a regisztrációt követő 1 héten belül kérjük átutalni.

Nevezés:

Frissítőpont:     A célban és a 7 km-es kör felénél (3,5 km-nél).

Rajtok és eredményhírdetés időpontjai:

• 7-14-20 km                     09:00

• ovis futam                       09:10

• 2 km                               09:25

• Eredményhírdetés:        14:00

Részvételi feltételek:

• A versenyzőnek tisztában kell lennie a választott táv hosszával és saját felkészültségének szintjével, csak egészségesen állhat rajthoz.  A versenyen mindenki saját felelőségére indul.

• 14 év alatti gyermekek csak szülői/gondviselői hozzájárulással nevezhetnek a versenyre.

• Majosházi lakosoknak lakcímkártya bemutatása kötelező.

• A nevezési díjnak 2017.07.31. 23:00-ig be kell érkeznie.

• Kizárólag előnevezés lehetséges, helyíni nevezés nem lesz. (A futás örömét nem vesszük el senkitől, de rajtszám nélkül futva az eredményét nem tudjuk díjazni)

• A rajtszámot elől, jól látható módon kell viselni. Aki nem az előírt módon viseli rajtszámát, időeredményét nem tudjuk figyelembe venni.

• Tiszteletteljes viselkedés a segítőkkel szemben, sportszerű viselkedés a versenytársakkal.

Nevezési lemondása, átadása:

Nevezést 2017.07.15-ig lehet lemondani, illetve más részére átruházni.

Lemondás esetén a nevezési díjat visszautaljuk 500Ft kezelési költség levonása mellett.

Rajtszám átvétel:

2017.08.11. 17:00 – 20:00 között a verseny helyszínén (Majosháza sportpálya)

2017.08.12. 8:00-tól, legkésőbb fél órával a futamok rajtja előtt a verseny helyszínén.

Időmérés:

Chipes időmérés. Cipőfűzőre erősíthető chippel.

A chip átvételekor 1000 Ft (1db 1000 Ft-os bankjegy) letéti díjat kérünk. A chip leadásakor az 1000 Ft-ot mindenki visszakapja.

Elsősegély:

A verseny időtartama alatt szakképzett elsősegélynyújtó lesz jelen és az útvonalon több polgárőr is tartózkodik majd, akik segítséget tudnak nyújtani.

Minden résztvevő ügyeljen saját és versenytársai épségére!

Pihenőhely, zuhanyzó

Az általános iskola rendelkezésünkre bocsátja öltözőit és zuhanyzóit. Kb 200 méterre lesz a versenyközponttól.

Csomagmegőrzés az iskolában lesz kialakítva.

Helyszínek és útvonal módosítása

A szervezők fenntartják a jogot a rendezvény helyszínének, vagy útvonalának módosítására. Szélsőséges időjárás esetén a rendezvény ideje módosulhat.

Állatok

A versenyen TILOS bármilyen állattal együtt indulni.

Fotók és viedók

Nevezésével a versenyző elfogadja, hogy róla és kísérőiről a rendezvény során fotók és videók készülhetnek, azokat a szervezők harmadik fél számára átadhatják.

Amit nyújtani tudunk:

• Dobogó a lihegő arcokkal

• A versenyzés öröme

• Rajtcsomag,

• Frissítés a verseny útvonala során (célterületen és a verseny útvonalán elhelyezett frissítőpontok kínálatából CSAK rajtszámmal rendelkező futók fogyaszthatnak)

• minden célba érkezőnek befutóérem,

• korosztályonként és távonként az első három helyezett érem díjazásban részesül.

• A távok abszolút női és férfi győzteseit külön is díjazzuk.

• Letölthető fényképek

A verseny a Majosházi Sportegyesület sportnapján kerül megrendezésre.

További programok:  szervezés alatt

Bővebb információ: Csikósné Méhesfalvi Éva 30/916 66 89, majosifutonap@gmail.com

Farkas Attila 30/250 18 45, majoshazisportegyesulet@gmail.com